INFO: +420 577 467 205 | info@kasava.cz
Dnes je 15. dubna 2024 a svátek má Anastázie 15°C | Zítra Irena 8°C

Ples Mikroregionu Slušovicko

27. ledna 2024 | Kašava

Nadpis článku

Mikroregion Slušovicko, jehož jsme členy, pořádá každoročně ples. Letos pod taktovkou Kašavy.

Napsali o nás: (portál Horní podřevnicko)

https://hornipodrevnicko.cz/

„Přišel jsem poslední a tak to svěřili nám,“ vysvětlil vtipnou hláškou letošní pořadatelství Kašavy hned v úvodu tradičního plesu starosta zmíněné obce Petr Černoch. Řeč byla o společném jednání zástupců mikroregionu, na kterém se usnesli, že nově si pořadatelství Plesu Mikroregionu Slušovicko vezme na starost každý rok jiná členská obec.

A tak bylo v sobotu na Nové Sokolovně ve Slušovicích vše „made in Kašava“. U vstupu vítali hosty Kašavjané, kašavskými koláčky a slivovicí. Na pódiu hráli Kašavjané – Trnkovjanka za to umí vzít a ukázala, že mladá dechovka zahraje i plesové žánry a na podobné akci obstojí na výbornou.

Večeře obstarala kašavská Hospůdka pod Rablinů, zákusky dodala Cukrárna u Šarmanů. Květinovou výzdobu zařídily Jitka a Daniela z Květinářství v KašavěSweet bar přichystaly holky Od srdéčka, kyselicu navařil tým KKK.

S krátkým folklórním pásmem vystoupil Kašavjánek Valašského souboru. Kašava přispěla i dalším klenotem, představením odzemku, tance, který na vesnici pod Rablinů udržuje Jožka Sousedík.

Nový koncept pořádaní tradiční akce jednou obcí má za sebou premiéru a občané Kašavy vydařeným plesem ukázali cestu dalším, na které v příštích letech padne volba a zajímavá výzva.

 

Fotogalerie 83 fotek

+77

Sledujte nás i na sociálních sítích

Aplikace Digiregion