INFO: +420 577 467 205 | info@kasava.cz
Dnes je 16. června 2024 a svátek má Zbyněk 15°C | Zítra Adolf 23°C

Návštěva Daruvaru a hasičské poutě do Marije Bystrice

Datum: 1. června 2024

Nadpis článku

Návštěva Daruvaru a hasičské poutě do Marije Bystrice

V pátek 31. 5. 2024 navečer se vydala skupina našich členů a 3 přátel z družebního SDH Roštění na cestu do Chorvatska na pozvání našich přátel z Daruvaru na hasičskou pouť do Marije Bystrice.

V sobotu ráno po snídani si prošli město Daruvar, podívali se na místní památky, zajímavosti a prošli si také lázeňskou část města. Po výborném obědě jeli do vesnice Turnašica, kde se konala hasičská soutěž. Naši přátelé z Daruvaru a Lipovce se umístili na předních místech v žebříčku vítězů. Po návratu ze soutěže se šli podívat na Vinodar, který se konal u zámku v Daruvaru.

V neděli delegaci čekalo brzké vstávání, protože v 6 hodin jim odjížděl autobus na hasičskou pouť do Marije Bystrice. Této pouti se účastní všech 21 županství (krajů) Chorvatska. Každý rok organizuje pouť jiná župa a letošní rok vyšel na Bjelovarsko- bilogorskou župu, do které spadají naši přátelé hasiči. Slavnostní mše se konala venku za krásného, slunného počasí.

Po návratu z poutě se hosté přemístili na kulturní akci- kácení máje v Horním Daruvaru, kde panovala velmi přátelská atmosféra. V pondělí v dopoledních hodinách představili hasiči z Daruvaru ještě celou svou obsáhlou techniku. Po rozloučení se naši krajané vydali směrem k domovu a šťastně přicestovali ve večerních hodinách.

Děkujeme našim přátelům z Daruvaru, Horního Daruvaru a Lipovce za milé setkání, pohostinnost a pestrý a bohatý program, který pro naše členy připravili.

 

Fotogalerie 8 fotek

+2

Sledujte nás i na sociálních sítích

Aplikace Digiregion